Září 2015

Kdyby se Irů stala milionářkou, tak...

28. září 2015 v 17:32 | Irena M. |  Křížem krážem
Přeji vám všem krásné sluníčkové pondělí (ostatně každé volné pondělí je krásné :D),
shodou okolností mi fotky ladí s tématem týdne.
Abych byla konkrétnější.. mám za sebou další super skvělý víkend, s mamkou, ségrou a nevlastní ségrou jsme vyrazily do Brna na výletování.
Dorazily jsme v pátek, načež jsme vytuhly, já s mamkou jsem totiž měla vlivem šíleně dlouhých kolon asi dvakrát delší cestu. Takže pátek nic zajímavého.
Nicméně v sobotu jsme navštívily Kroměříž, naše první kroky vedly k jídlu, respektive ke snídani. Další kroky přes náměstí k zámku, na věž odkud byla vidět i ta krásná Unesco část, ale i ta hnusná panelákoidní část. Je to škoda, ale asi všechno má dvě strany.
Do toho nám pršelo, což vlastně ničemu nevadilo, ale se sluníčkem jde zkrátka tak nějak všechno líp. Navštívily jsme zahradu, kolonádu a taak.
Pak jsme jely do Aqualandia Moravia, tobogány fajn, bar taky moc fajn a welness asi nejvíc fajn, byla jsem hrozně spokojená a ještě lepší by to bylo, kdybych neviděla tolik naháčů, kteří byli evidentně pyšní i na svoje sakra zcvrklý vybavení, jež neustále dávali ostatním na odiv :D.
Ale nee, jinak to byla fakt paráda :D.
Teď už k věci.
Já, kdybych se stala milionářkou, tak bych chtěla tak super bejvák jako měli Tugendhatovi. Vím, že v té svojí super skvostný vile nestrávili moc času, ale beztak to je tak překrásný barák.
Byla jsem z toho vážně unešená. Jsem typ člověka, co má rád, když jsou v místnosti osobité věci jako fotky, různé upomínkové předměty, protože v pokojích, kde to není mi to přijde zkrátka studené, nepřijde mi to jako domov.
Ale Vila Tugendhat zvládala být domovem i přesto, že je tak čistá, funkcionalistická, bez zbytečných serepetiček. Něco v sobě prostě má. Nedokážu to specifikovat, ale je to tam.
Nejkrásnější tam byly každopádně kohoutky. No a obývák? O tom snad nemusím mluvit.. při vstupu se vám otevírají obrovské živé obrazy, pohled na krásnou, klidnou zahradu a Brno.. totálně boží, k zamilovaní. Jak splývá s panoramatem Brna, nezakrývá ho, ač je tak monumentální stavbou. A tolik světla, prostotu..
Vím, že zním asi hodně přehnaně, ale pokud jste toto místo navštívili, tak mne snad pochopíte a pokud ne, tak si prohlédněte alespoň fotky, které jsem tam pořídila a snad vás také tak nadchne.
Jen se obávám, že ani miliony by mi na to nestačily :D. Škoda.
Nevyložte si to špatně, samozřejmě jsem šťastná za to, kde můžu žít, o tom žádná :). Ale tam by se tak parádně tancovalo a ani bych si u toho nemusela ukopávat palce a jiný věci :D.
Aspoň mám o čem snít :D.
Mějte se moc krásně :). A užívejte zbytku volného dne.
PS. Vím, že plácám pátý přes devátý a vyjadřuju se jak negramotná, ale jsem stále plná dojmů z toho, co jsem o víkendu zažila. Děkuji za pochopení, a pokud to nechápete, tak je to váš problém :).
Irena M.


další foto pod perexem


Válendo

15. září 2015 v 19:15 | Irena M. |  Křížem krážem
Irčo, už bylo dost lenošení. Takže kde začít? Prázdniny jsem si fakt užila, jsem docela opálená, přišly fakt na prd dny, ale zase bylo mnohem víc těch skvělejch dní.
Jen se mnou teď spoustu věcí nespolupracovalo, třeba můj počítač, ale co už..
nechci se o těch menších či větších potížích zmiňovat. Jen se toho teď děje na můj vkus až moc.
Každopádně.. tábor, Černá Hora, Itálie- moje prázdniny ve zkratce, všechno to bylo opravdu skvělý, ale teď už zpátky do reality :(.
Jen bych vám ráda připomněla ty teplý letní dny.
V Černé Hoře, což je jen tak mimochodem super boží země. Turistická letoviska jsou sice dost špinavá, personál tak nějak nic neřeší.. uklízečka zamete písek pod postel a je tam milion čumilů, co by si vás s velkou láskou odnesli do postele :D anebo vlastně kamkoli.
Byli jsme na místě, kde žijou převážně Albánci a vím, že hoodně lidí má k těmhle končinám odpor, ale pokud se podíváte trochu dál do vnitrozemí, tak tam najdete fakt krásnou přírodu.
A Irča co? Irča si nevzala foťák :D.
Poněvadž nechtěla fotit miliardu lidí u támhletoho sloupu a u týhle krásný vlny. Chtěla jsem si odpočinout :D. Jo, bylo tam pár fakt hezkých míst, ale na druhou stranu jsem dost času zevlila na pláži a ve vodě, takže tak.
Noo a co se Itálie týče, byly jsme jak v Účastnících zájezdu. Já, mamka, ségra, teta, bratránek s přítelkyní a mini synem :). Byla sranda celkem, Trávili jsme tedy týden v Bibione (česká Itálie), byli jsme tam naposled, když jsem byla ještě docela miniaturní dítě. Joo a těch Čechů tam ve finále taky nebylo tolik, aspoň ne v našem okolí, tam bylo zatraceně hodně Němců.
Nicméně jsme navštívili město Terst (neuskutečněný výlet do Benátek svedli na to, že já už tam byla), ale Benátky teda byly hezčí. Je fakt, že v Terstu měli dost dobrý lampy.
Následně jsme navštívili zámek Miramare, a pak ještě nějakou vesnici, která byla dřív obří město a její jméno neznám, protože už jsem byla teda fakt hodně unavená a nevnímala jsem nic.
Ale Miramare mě teda úúplně nadchnul, taková italská Hluboká jen s mořem no. Ani jsem nemusela jít dovnitř, okolo bylo vážně úplně nádherně.
Takhle bych to nějak shrnula, padaj mi víčka. Škola už mě asi vyčerpává, těžko říct :D.
Tak tady fotky z Itálie, nějaká fauna a flóra, bordel fontána a tak. Možná ještě dodám nějaké později, nechci nic slibovat.
Doufám, že se budou líbit a přinesou nám ještě aspoň trochu sluníčka a tak nějak všeobecně všeho, co s létem souvisí. A taky doufám, že jste se měli stejně suprově jako já :).
mějte se, smějte se :))
Irena M.


další foto pod perexem