Škoda, že život se nedá koupit

18. února 2016 v 20:38 | Irena M.
Kolik stojíme? Rovná se naše cena našim životním úspěchům? Nebo jsme úplně bezcenní? Jedna malicherná tečka. Nic.
Úvahy o životě, to bylo vždycky moje. Jako dítě, když se zhaslo v pokoji a já už si nemohla číst v kombinaci s dosti sužující bolestí rostoucích nohou, jsem přemýšlela, co bude až mi v tom životě někdo umře. Abych byla upřímná, nejčastěji jsem myslela na maminku a ještě upřímněji.. vždycky to bylo příšerný. Jestli se člověk může utopit ve vlastních slzách, tak jsem k tomu neměla daleko.
Dlouho jsem nechtěla nikomu říct.
Ale teď si říkám, že to není nic, co by bylo tabu. Opravdu je potřeba netrápit se kravinama. Dneska jsem o tom mluvila s babičkou. O tom, že si neumíme odpouštět a hledíme jen na chyby druhých, nehledáme nic pozitivního, protože je snazší pozorovat to špatné. Jenže když někomu neodpustíme, ubližujeme tím primárně sami sobě. Tenhle červ nás sžírá, ani o tom nemusíme vědět. Jen to někde hluboko uvnitř pořád je.
Netvrdím, že musíme být všichni nejlepší přátelé, ale naše pokora a ješitnost nás žene k vlastní zkáze.
Války? Naprosto zbytečná záležitost. Strašná spousta těch teček na mapě Zemi, která odešla kvůli tomu, že někteří lidé nedokázali třeba ani odpustit sami sobě.
Nedostalo se mi asi ještě nějaké tak příšerné křivdy, ale i přesto... odpouštím všem, co mi ubližili, všem, co se mi pokusili ublížit, všem, kteří zkusí mi ublížit. Odpouštím sobě. A budu šťastná, když odpustítě i vy mně.
Je třeba si některé věci dořešit.
Nedořešenou otázkou je, jakou cenu má lidský život? Za někoho bychom dali miliardy, za jiné ani halíř. Škoda jen, že život se koupit nedá.
Dneska je zvláštní den. Ale přeji všem krásný život. Aby se naučili používat vlídná slova a aby si užívali každý den jako by to byl jejich poslední.
Vím, že to zní jako klišé, ale mám tě ráda, bez ohledu na to, kdo to čte. Zasloužíme si být milování a milovat.
Jen ať je vám všem dobře. Spěte sladce.
Dnes bude místo, kde by měla být fotka, prázdné. Jen jsem se potřebovala zamyslet nad životem a podělit se o to. A pokud myslíte, že to sem nepatří, je to fuk.
Mějte se krásně.
Irena M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama